ZNAJDŹ MOTOCYKL DLA SIEBIE

Czym jest program H-D Certified?

  • Harley-Davidson Certified to nazwa programu sprzedaży używanych motocykli Harley-Davidson. Ale oczywiście nie chodzi o samą nazwę. To cała paleta usług i narzędzi, które oferują klientowi informacje i gwarancję oraz fachowe doradztwo przy wyborze i zakupie motocykla.

Co konkretnie zapewnia program Certyfikowanych motocykli używanych Harley-Davidson?

  • Przegląd stanu technicznego motocykla, wykonywany u wszystkich partnerów programu według ściśle określonej, jednakowej procedury. Przegląd obejmuje 60 punktów i przypisanych do nich czynności kontrolnych sprawdzających wszystkie podzespoły motocykla.
  • Sprawdzenie pochodzenia motocykla (kiedy i kto wprowadził motocykl na europejski rynek, ewentualnie kto był pierwszym właścicielem)
  • Kontrolę przebiegu motocykla (na podstawie historii serwisowej motocykla i jego stanu technicznego).

Jakie motocykle są tutaj oferowane?

  • W programie Harley-Davidson Certified są oferowane wyłącznie motocykle w europejskiej specyfikacji (numery VIN zaczynające się symbolami 5HD..., z wyłączeniem motocykli na rynek Wielkiej Brytanii). To oznacza, że motocykl został wyprodukowany specjalnie na rynek europejski i spełnia wszelkie prawne oraz techniczne wymagania dopuszczenia do ruchu na drogach Europy. Na polskim i europejskim rynku znajduje się wiele motocykli w amerykańskiej specyfikacji (czyli z numerami VIN zaczynającymi się symbolami 1HD...). Motocykle te, bez koniecznych i kosztownych przeróbek nie spełniają obowiązujących na Starym Kontynencie wymagań technicznych (chociażby w zakresie oświetlenia, wskaźników, emisji zanieczyszczeń i hałasu), co wiąże się z kłopotami w procesie rejestracji bądź przeglądu w stacji diagnostycznej.
  • Motocykle stanowiące własność dealera (odkupione, demonstracyjne), których największą zaletą jest szczegółowa znajomość historii użytkowania, odpowiednie serwisowanie oraz doskonała znajomość stanu technicznego i brak wad ukrytych
  • Motocykle stanowiące własność klienta. Te motocykle stanowią własność klienta i zostały poddane szczegółowej kontroli stanu technicznego w autoryzowanym serwisie. Ponieważ mamy tutaj do czynienia z własnością osoby trzeciej, autoryzowany dealer dokonujący przeglądu motocykla jest jedynie pośrednikiem w transakcji, której niestety nie można finansować w programie Harley-Davidson Finance.

Często zadawane pytania